Słońce w mieszkaniu

Kupując nowe mieszkanie zwracamy uwagę na wiele ważnych dla nas kwestii, które mogą wpływać na jakość i komfort mieszkania w konkretnym miejscu. Czasem jednak ekscytując się samym wyborem i wizją bliskiej przeprowadzki, zapominamy o bardzo istotnych sprawach.

Mieszkanie

Bardzo ważna jest ilość światła jaka wpada do naszego mieszkania w trakcie całego dnia. W zależności od strony na jaką wychodzą okna, nasze nowe mieszkanie może być zacienione lub zbyt mocno nasłonecznione. Niestety z za małą ilością światła ciężko coś zrobić, aby to zmienić. Natomiast jeśli do naszego mieszkania wpada zbyt wiele promieni słonecznych, które sprawiają bardzo wysoką temperaturę, wystarczy zamontować odpowiednie żaluzje. Dodatkowo jeśli nasze mieszkanie znajduje się na przykład na parterze, warto zamontować zamek do żaluzji, aby zapewnić sobie maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Dom

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku budowy domu. Mamy możliwość wyboru projektu według naszych sugestii i potrzeb. W takiej sytuacji warto pamiętać o tym aby najbardziej nasłonecznioną stronę domu nie była strefa sypialniana, ponieważ po całym dniu w pokoju zrobi się duszno i ciężko będzie zasnąć. Z kolei na tarasie pożądany jest dostęp do możliwie jak największej ilości słońca. Kuchnia oraz salon to pomieszczenia, w których ekspozycja na słońce zależy tylko od naszych osobistych preferencji. Dlatego już podczas poszukiwań projektu domu warto o tym pomyśleć.

Ogródek

Nie tylko w domkach jednorodzinnych ogródek jest ważny. Jeśli mieszkamy w bloku, nasze rośliny znajdują się na balkonie lub na parapetach w całym mieszkaniu. Ilość docierających promieni słonecznych, a w związku z tym temperatura i wilgotność powietrza wpływa na ich rozwój i stan. Podobnie sprawa ma się w przypadku przydomowego ogródka. Każdy jego kąt może mieć inne nasłonecznienie oraz wilgotność gleby. W związku z tym zasadzenie roślin musi być przemyślane i dostosowane do panujących warunków, aby zapewnić im właściwe dla nich stanowiska, nawodnienie oraz nasłonecznienie. Jeśli wszystkie te wymagania zostaną spełnione i przystosowane, będziemy mogli cieszyć się pięknymi roślinami każdego dnia gdy na nie spojrzymy

Dodaj komentarz