Prywatność

Prywatność w mieszkaniu, w którym mieszka cała rodzina nie zawsze jest prosta do uzyskania. Nie jest to jednak niemożliwe i jest kilka naprawdę skutecznych sposobów na jej zachowanie.

Meble

Najlepszym pomysłem jest oczywiście posiadanie własnych mebli, nawet w sytuacji gdy dzielimy swój pokój z drugą osobą. Jeśli jednak nie ma możliwości i miejsca na postawienie wszystkich meble podwójnie w jednym pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem może być zamek meblowy. Zamontowany do mniejszej szafki lub szuflady, pozwala na zachowanie chociaż odrobiny prywatności. W zamkniętej na klucz szafce możemy schować ważne i cenne dla nas przedmioty, których nie chcemy pokazywać i dzielić się nimi z resztą domowników.

Strefy

Podzielenie mieszkania lub nawet jednego pokoju na strefy to bardzo dobry krok. Dzięki temu współlokatorzy poczują, że ich sprawy i upodobania są ważne. Osobne strefy wydzielić można w różnoraki sposób. Między innymi może to być farba na ścianie w ulubionym kolorze. Jeśli pokój zamieszkuje więcej niż jedna osoba, położenie dwóch dywanów na podłodze podzielić pomieszczenie. Parawany lub zasłony zamontowane w odpowiedni sposób, również mogą wspomóc uzyskanie dla każdego odrobiny prywatności w nieinwazyjny sposób. Jeśli natomiast budżet i miejsce w mieszkaniu na to pozwolą, można także postawić ścianki działowe, które najskuteczniej podzielą przestrzeń na osobne strefy prywatności dla każdego z domowników, który tego potrzebuje.

Czas

Jeśli nie mam możliwości na wprowadzenie wymienionych zmian, warto zastanowić się nad zagospodarowaniem czasu, w którym będziemy mogli pobyć sami. Już nawet 30 minut w odosobnieniu pozwala na zebranie swoich myśli, na rozmowę prywatną z bliską dla nas osobą lub na zadbanie o siebie i zrelaksowanie się. Jeśli wygospodarujemy dla siebie odrobinę wolnego czasu, możemy zaplanować wyjście na spacer lub na basen. Pozwoli to na efektywny odpoczynek poza domem i bez towarzystwa innych domowników. Po takim czasie spędzonym samemu, powrót do pełnego domu będzie przyjemny i nie będzie stanowił dla nas żadnego większego problemu.

Dodaj komentarz